Haberleri

Anasayfa > Haberleri > Miniklerin Heyecanla Beklediği 'Pony Park' Açıldı

Miniklerin Heyecanla Beklediği 'Pony Park' Açıldı

14 Ekim 2016 - 17:35:05 Son Güncelleme : 14 Ekim 2016 - 17:35:05
Çankaya Belediyesi Tema parklarına bir yenisini daha ekledi. Çankaya Park içinde inşa edilen Pony Park, törenle hizmete açıldı. Açılış haberini duyan miniklerin aileleriyle akın ettiği Pony Park'ta çocuklar, midillileri sevmek ve fotoğraf çektirmek için adeta yarıştı.
 
Çankaya Belediyesi, Çankaya Park içinde yapımı tamamlanan Pony Parkı hizmete açtı. Başkan Alper Taşdelen'in ev sahipliği yaptığı açılışa CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Doğan Yılmazkaya, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli katıldı.
 
"Tema parklarımıza bir yenisini ekledik"
 
Pony Park'ın açılışı, sabah saatlerinde Şemdinli'de düzenlenen bombalı saldırı sonucu şehit olan askerler ve hayatını kaybeden sivil vatandaşlar için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Açılışta konuşan Başkan Taşdelen, Çankaya Belediyesi olarak insanların dinlendiği ve güzel vakit geçirdiği şehir parklarının yanı sıra tema parklar da inşa ettiğini söyleyerek, "Türkiye'nin ilk model uçak parkı olan Vecihi Hürkuş Parkı'nı geçtiğimiz aylarda hizmete açtık. Şu an Ahlatlıbel Atatürk Parkı'mızda bir model araba parkı inşa ediyoruz. Pony Parkımızla da tema parklarımıza bir yenisini ekledik" şeklinde konuştu.
 
Çankaya Belediyesi olarak hizmet ve proje üretirken vatandaşların isteklerini ve ihtiyaçlarını göze aldıklarını ifade eden Taşdelen, "Bizim sosyal demokrat belediyecilik anlayışımız, kentin rantının kentlilere geri dönüştürülmesini öngörür. Yetkimizi halktan alır sadece halka hesap veririz. Hizmetimiz de sadece halkadır. Sizler ihtiyaçlarınızı belirtiyorsunuz, bizler bu doğrultuda hizmet üretiyoruz. Bizim için siyasi görüş önemli değil, kaliteli hizmeti herkese eşit olarak götürmek vazifemiz" diye konuştu.
 
İlçede önümüzdeki 3 ayda 27 eserin açılış ve temel atma töreni yapılacağını vurgulayan Taşdelen, "Spor Toto Genel Müdürlüğü ile yaptığımız protokol uyarınca, önümüzdeki günlerde 6 spor temalı parkı hizmete açacağız. Yine kültür merkezleri, Çankaya Evleri, Pazar yerleri ve parkların açılışını yapacağız" mesajını verdi.
 
"Bu hizmetlerin devam edeceğine inanıyorum"
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl de konuşmasında aynı gün içinde ikinci park açılışını yapan Çankaya Belediyesinin ürettiği hizmetlerin örnek olması gerektiğini kaydederek "Buradan önce Can Yücel adına yapılan muazzam bir parkın açılışını yaptık. Şimdi çocukların gelişimine ve mutluluğuna katkı yapacak, onların sevincine sevinç katacak Pony Park'ı açıyoruz. Bu bizi mutlu ediyor ve gösteriyor ki, CHP'li belediyeler, herkesin ihtiyaç duyduğu kaliteli hizmeti herhangi bir sınıf ya da siyaset ayrımı yapmaksızın toplumun tüm kesimlerine götürüyor" ifadelerini kullandı.
 
Çankaya'nın yapılan hizmetler ve üretilen projelerle başkentin cazibe merkezi olma özelliğini perçinlediğini ifade eden Bingöl, "Hizmet üretmek bir ekip işi. Bu kadar önemli çalışmaları, bu kadar kısa sürelerde bitirerek Çankayalıların hizmetine sunan genç başkanımız Alper Taşdelen'i ve ekibini gönülden kutluyorum. Buradaki çocuklarımızın yüzlerine kondurdukları gülücükler için onlara teşekkür ediyorum" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Ankara Çocuk Meclisi'nde Yeni Dönem Hazırlıkları
  • Darbe Girişimi Sonrası Tutuklanan Kadın Vali, Serbest Bırakıldı
  • 15 Temmuz Mamak'ta anıtlaşıyor
  • Mamak Belediyesi 2017 Yılı Bütçesi Onaylandı
  • Mamak Belediyesi'nden Yapılandırma Uyarısı
  • Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.'den Elektrik Kesintisi Açıklaması
  • Yenimahalle'nin Kızları Rize'den Galip Döndü
  • Yenimahalle Belediyesi 29 Ekimi Işın Karaca ile Kutlayacak
Singapur, Avustralya'da askeri üs kuruyor.
Müezzinoğlu'ndan Promosyon Bekleyen Emeklilere Kötü Haber
Darbe Komisyonu'ndan kritik karar!
MEB'den FETÖ’den kapatılan okullarda çalışan öğretmenlerle ilgili flaş karar...
Müezzinoğlu'ndan Promosyon Bekleyen Emeklilere Kötü Haber
Son hazırlıklar yapılıyor... Genelkurmay Başkanı bölgede...
PKK'lı teröristler drone ile saldırı girişiminde bulundu
Kabe'nin örtüsünde dikkat çeken detay