Haberleri

Anasayfa > Haberleri > Şampiyonlar Altındağ’dan çıkar

Şampiyonlar Altındağ’dan çıkar

21 Ekim 2016 - 12:35:55 Son Güncelleme : 21 Ekim 2016 - 12:35:55
birliği yapan iki eski dost… Altındağ’ı ve Türkiye’yi, Dünya Şampiyonası’nda temsil edecek olan iki sporcu… Onlar, Altındağlı şampiyonlar Ferhat Muhammed Sarıoğlu ve Hüseyin Kartal…
 
Ferhat Muhammed Sarıoğlu 17, Hüseyin Kartal ise henüz 16 yaşında. Yaşları küçük ama yaptıkları işler takdire şayan. 7 – 11 Ekim 2016 tarihleri arasında Konya’da düzenlenen Demokrasi Şehitleri Gençler Tekvando Şampiyonası’nda altın madalyaya uzanan bu çocuklar, önce inandı, sonra başardı. Kaybetmeyi hiç düşünmediler. Yenilgi yüzü görmediler. Saliselerle gelen galibiyetle gözyaşları sel oldu aktı. İşte zafer yolculuğunun unutulmaz hikâyesi…
 
Saliselerle gelen zafer
 
Konya’da düzenlenen şampiyonaya çok çalışarak hazırlandığını ifade eden Ferhat Muhammed Sarıoğlu, antrenmanlarını bir gün bile aksatmadığını söyledi. Başarılı sporcu, sabahları koştuğunu, öğlenleri güç, akşamları ise teknik çalıştığını belirterek idman programına sadık kaldığını vurguladı. 7 maça çıktığını ve bu maçlardan 7 galibiyet elde ettiğini dile getiren Sarıoğlu, 68 kiloda birinci olduğunun altını çizdi. Altındağlı sporcu, gelen şampiyonlukta antrenörü Yakup Kartal’ın da büyük pay sahibi olduğunu aktardı. Final müsabakasındaki son salise zaferini de anlatan Sarıoğlu: “Rakibime saliselerle önce vurdum. Göğse gelen bir darbeydi. Bu kadar kısa bir sürenin hayatımı değiştireceğini hiç düşünmezdim.” dedi.
 
“Başarının sırrı inanmak…”
 
Bir diğer şampiyon Hüseyin Kartal ise 5 yaşından beri tekvando ile uğraştığına dikkat çekti. Antrenmanlarını Altındağ’daki bir spor salonunda gerçekleştirdiğini kaydeden Hüseyin Kartal, disiplinden hiç ayrılmadığını belirtti. Altındağ’ın kartalı, şampiyonluk serüvenini şöyle anlattı:
 
“İnandık… Hem de çok inandık. Bence sizi zafere götüren şey de bu… Zorlu rakipler karşıma çıktı, ama hep inandım. 6 maç yaptım hepsini kazandım. Türkiye şampiyonu oldum. Ama daha çok genciz. Alacağımız çok yol, edineceğimiz çok tecrübe var. Şimdi Dünya Şampiyonası’na hazırlanıyoruz. 15 – 20 Kasım 2016 tarihleri arasında Kanada’da düzenlenecek olan bu şampiyonada elimden gelen her şeyi yapacağım. Ülkemi ve Altındağ’ı en iyi şekilde temsil edeceğim.”

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Ankara Çocuk Meclisi'nde Yeni Dönem Hazırlıkları
  • Darbe Girişimi Sonrası Tutuklanan Kadın Vali, Serbest Bırakıldı
  • 15 Temmuz Mamak'ta anıtlaşıyor
  • Mamak Belediyesi 2017 Yılı Bütçesi Onaylandı
  • Mamak Belediyesi'nden Yapılandırma Uyarısı
  • Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.'den Elektrik Kesintisi Açıklaması
  • Yenimahalle'nin Kızları Rize'den Galip Döndü
  • Yenimahalle Belediyesi 29 Ekimi Işın Karaca ile Kutlayacak
Galatasaray'ın yıldızı değerini katladı .
Kılıçdaroğlu'ndan başkanlık yorumu
Kaşınırlarsa anlatırım: GATA salvoları
ABD Türkmen kentini vuracak!
Forma Kartal’ın pençesinde.
Esad, Rusya'nın Türkiye'nin Suriye Politikasını Değiştirmesini Umuyor
Terör propagandası yapan 'Newroz TV'nin yayını durduruldu.
FETÖ ile PKK aynı masada görüntülendi