Haberleri

Anasayfa > Haberleri > Okulların duvarları tertemiz oldu

Okulların duvarları tertemiz oldu

21 Ekim 2016 - 12:41:57 Son Güncelleme : 21 Ekim 2016 - 12:41:57
 
İlçe genelinde gerçekleştirdiği temizlik faaliyetleri ile Altındağlılara daha temiz bir hayat sunan Altındağ Belediyesi, ilçedeki okullarda da titiz bir bakım ve temizlik çalışması gerçekleştirdi. Okul duvarlarına yazılan uygunsuz içerikte yazı ve resimleri silen Altındağ Belediyesi ekipleri, duvarları yeniden boyayarak pırıl pırıl yaptı.
 
Altındağ’daki okullara eğitim ve öğretim dönemi boyunca destek vermeye devam edeceklerini belirten Başkan Tiryaki “Ayrıca öğrencilerimizin de okullarını kendi evleri gibi koruyup kollaması ve temiz tutması bizim için çok önemli… Bunun için de yıl boyunca temizlik konulu seminerler veriyor ve öğrencilerimizi bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz.” dedi.
 
Temizlik ekipleri özveriyle çalıştı
 
Altındağ’ın çocuklarının daha sağlıklı koşullarda eğitim görmesi için özveriyle çalışan ekipler, okul duvarlarını titizlikle temizledi. Osman Gazi Ortaokulu, Hüseyin Güllü Ceylan İlköğretim Okulu, Beşikkaya Ortaokulu, Peyamitepe Ortaokulu, Halil Kut Paşa Ortaokulu, İMKB Lisesi, Mehmet Akif Ersoy Lisesi, Haime Hatun İlköğretim Okulu, Karapürçek İmam Hatip Ortaokulu, Karapürçek Ortaokulu, Peyami Safa İlköğretim Okulu, Taşça İlköğretim Okulu, Battalgazi Ortaokulu, 24 Kasım Ortaokulu, Nihat Başakar İlköğretim Okulu, Abdullah Tokur İlköğretim Okulu, Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu ve Özdemir Gürocak İlköğretim Okulu duvarlarını boyayan ekipler, okulları daha temiz bir görünüme kavuşturdu. Altındağ Belediyesi’nin titiz çalışmaları okul yönetimi, öğretmenler ve öğrenciler tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanırken, veliler de rahat bir nefes aldı.
 
“Okullarımızı temizliyor ve öğrencilerimize emanet ediyoruz.”
 
Çevre bilincinin küçük yaşlardan itibaren kazanılması gerektiğini ifade eden Başkan Tiryaki, “Biz Altındağ Belediyesi olarak temizlik konusunda hiçbir fedakârlıktan kaçınmıyoruz. Sorumluluklarımızın farkındayız. Nasıl Altındağ’ı temizliyor ve vatandaşlarımıza emanet ediyorsak, okullarımızı da temizliyor ve öğrencilerimize emanet ediyoruz. Altındağımızı hep birlikte temiz tutmalı ve korumalıyız.” dedi.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Ankara Çocuk Meclisi'nde Yeni Dönem Hazırlıkları
  • Darbe Girişimi Sonrası Tutuklanan Kadın Vali, Serbest Bırakıldı
  • 15 Temmuz Mamak'ta anıtlaşıyor
  • Mamak Belediyesi 2017 Yılı Bütçesi Onaylandı
  • Mamak Belediyesi'nden Yapılandırma Uyarısı
  • Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.'den Elektrik Kesintisi Açıklaması
  • Yenimahalle'nin Kızları Rize'den Galip Döndü
  • Yenimahalle Belediyesi 29 Ekimi Işın Karaca ile Kutlayacak
İbrahim Kalın: İsrail ile 1 hafta 10 gün içinde büyükelçiler atanacak.
Çeyrek altın ne kadar? 13.10.2016
Kaşınırlarsa anlatırım: GATA salvoları
BM'nin yeni Genel Sekreteri belli oldu.
Erdoğan: Clinton'ın açıklamasını talihsiz buluyorum.
CHP'li Böke'den Bahçeli'ye çok çirkin ifadeler
Tayland Kralı Bhumibol hayatını kaybetti
Suçüstü Yakalanan İnsan Taciri Kadının Pişkinliği! Zafer İşareti Yaptı