Haberleri

Anasayfa > Haberleri > Çankaya'dan Avrupa'ya Sunum

Çankaya'dan Avrupa'ya Sunum

14 Ekim 2016 - 16:56:36 Son Güncelleme : 14 Ekim 2016 - 16:56:36

 

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yerel yönetimleri geliştirecek kentsel ve kamusal projelerin paylaşıldığı Open Days 2016’da ”Döngüsel Ekonomi” başlıklı sunumunda, “Bu tür etkinlikler belediye olarak ufkumuzu daha da genişletecek.
 
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yerel yönetimleri geliştirecek kentsel ve kamusal projelerin paylaşıldığı Open Days 2016'da "Döngüsel Ekonomi" başlıklı sunumunda, "Bu tür etkinlikler belediye olarak ufkumuzu daha da genişletecek. Deneyim paylaşımları ve işbirliği çalışmalarıyla çok daha kaliteli hizmet ve projeler üreteceğimize eminim" dedi.
 
Çankaya Belediyesi, AB Bölgeler Komitesi (CoR) ve Bölgesel Politika Genel Müdürlüğü tarafından Brüksel'de düzenlenen Open Days etkinliğine konuk oldu. Türkiye'den Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) işbirliğiyle yerel yönetimlerin davet edildiği etkinlikte Çankaya Belediyesi'ni Başkan Alper Taşdelen, Başkan Yardımcıları Anıl Sevinç ve Nafiz Kaya temsil etti. Avrupa Birliği çapındaki etkinliklere göre çok daha geniş bir katılım ve işbirliği ile gerçekleştirilen Open Days 2016'da "Döngüsel Ekonomi" başlığında bir sunum yapan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, özellikle geri dönüşüm ve ekonomiye yeniden kazandırma alanında Çankaya'da yürütülen projelerden ve hedeflerden bahsetti. Örnek projelerle pek çok belediye tarafından ilgiyle izlenen Çankaya Belediyesi'nin bu tür uluslararası işbirliği toplantılarında daha da aktif yer alacağını belirten Taşdelen, "Bu tür etkinlikler belediye olarak ufkumuzu daha da genişletecek. Deneyim paylaşımları ve işbirliği çalışmalarıyla çok daha kaliteli hizmet ve projeler üreteceğimize eminim" şeklinde konuştu.
 
Çankaya Belediyesi'nin çevre ve geri dönüşüm konusunda yaptığı çalışmaları anlatan ve bu projelerin kent ekonomisindeki rolü hakkında katılımcıları bilgilendiren Taşdelen, "Geri dönüştürülebilir katı ambalaj atıklarının, atık yağların ve elektronik atıkların toplanması için hayata geçirdiğimiz projelerin sunumlarını yaptık. Yanı sıra parklarımızın güneş enerjisiyle aydınlatılması, parklarda yağmur suyu biriktirme yoluyla sulama yapılması gibi hem kent hem belediye bütçesine katkı sağlayan hem de çevresel etki açısından olumlu etkiler yapan projelerimizi katılımcılarla paylaştık" diye konuştu.
 
"Open Days" etkinliği nedir?
 
Open Days, Avrupa Bölgeler Komitesi ve Avrupa Komisyonu Bölgesel Politika Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve 30 ülkeden 177 yerel idarenin katıldığı bir etkinlik. AB karar mercilerini, ulusal, yerel ve bölgesel politikacıları, iş dünyası temsilcilerini ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getiren etkinliğe her yıl yaklaşık 6 bin yerel yönetim üyesi katılıyor. Etkinliğin öncelikli hedefinin yerel idarelerin paylaşımda bulunmaları ve böylelikle hizmet kalitelerini arttırmaları ve yerel idarelerin birbirleriyle işbirliği oluşturmaları için uygun ortamlar oluşturulması hedefleniyor. - ANKARA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Ankara Çocuk Meclisi'nde Yeni Dönem Hazırlıkları
  • Darbe Girişimi Sonrası Tutuklanan Kadın Vali, Serbest Bırakıldı
  • 15 Temmuz Mamak'ta anıtlaşıyor
  • Mamak Belediyesi 2017 Yılı Bütçesi Onaylandı
  • Mamak Belediyesi'nden Yapılandırma Uyarısı
  • Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.'den Elektrik Kesintisi Açıklaması
  • Yenimahalle'nin Kızları Rize'den Galip Döndü
  • Yenimahalle Belediyesi 29 Ekimi Işın Karaca ile Kutlayacak
Faroe Adaları bile A Milli Takımı geçti
Başbakan açıkladı, AK Parti başkanlık için harekete geçiyor
Maliyenin hatası Türkiye vergi rekortmeni yaptı
Terör propagandası yapan 'Newroz TV'nin yayını durduruldu.
Nedim Şener yazdı: Yalancı Hocaefendi
Bir Milyon Liralık Traktör Fuarda İlgi Odağı Oldu
Operasyon yaklaşıyor! Fotoğraflar kanıtladı...
Singapur, Avustralya'da askeri üs kuruyor.