Haberleri

Anasayfa > Haberleri > Altındağlı Beyler Başkan Tiryaki ile buluştu

Altındağlı Beyler Başkan Tiryaki ile buluştu

21 Ekim 2016 - 12:45:05 Son Güncelleme : 21 Ekim 2016 - 12:45:05
 
Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Şanlıurfa gezisine katılan beylerle buluştu. Kültür gezilerinin önemi üzerinde duran Başkan Tiryaki, huzurlu bir toplum için çocukların sanatla, edebiyatla ve sporla uğraşmasının önemine değindi
 
Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Kültür ve Sanat Merkezi Mahkûm Yemekhanesi’nde gerçekleşen programa Alemdağ, Beşikkaya, Çamlık, Doğantepe, Gülpınar, Hacılar, Karapürçek 1, Karapürçek 2, Mevlana ve Yıldıztepe Kadın Eğitim Kültür Merkezi üyelerinin eşleri katıldı. Altındağlı Beyler, program öncesinde Altındağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü hizmetlerinin anlatıldığı, Hamamönü’nün ve Altınköy Açık Hava Müzesi’nin tanıtıldığı slayt gösterisini izledi.
 
“Hoşgörü ve adaletten ayrılamayız”
 
Başkan Tiryaki, kültür gezilerinin önemi hakkında açıklamalarda bulundu. Tarih boyunca Türk dünyasının hoşgörüden ve adaletten asla ayrılmadığına dikkat çeken Başkan Tiryaki, atalarımızın hiçbir zaman ayrım gözetmediğini vurguladı. Altındağ Belediyesi’nin düzenlediği kültür gezileri sonrasında gelecek kuşakların gezmeyi öğreneceğini belirten Başkan Tiryaki, hemşehrilerine seslendi. “Çocuklarınızı, torunlarınızı elinden tutup Anıtkabir’e, Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ne, Etnografya Müzesi’ne götürün” diyen Başkan Tiryaki, tarihin ancak bu sayede unutulmayacağını söyledi. Başkan Tiryaki, kültür gezilerinden hiçbir beklentilerinin olmadığını da dile getirdi.
 
“İşte o zaman cennetin kapısı kapanır”
 
Başkan Veysel Tiryaki, eğitime ayrı bir parantez açtı. Eğitimin sadece okulla sınırlı kalmaması gerektiğini vurgulayan Başkan Tiryaki, sosyal ve kültürel alanların bulunmadığı yerlerde çocukların kötü alışkanlıklar kazanılabileceğinin altını çizdi. Başkan Tiryaki, en büyük sorunu madde bağımlılığı olarak belirledi ve şöyle devam etti: “Kuranı Kerim ‘Oku’ diye başlar. Ama maalesef çocuklarımız yıllarca okuyamadı. Çocuklarımızı yaşadığı çevreden ayrı tutamayız. Adamın bir apartmanı var, apartmana 1 kat daha çıkıyor. Bir gecekondusu var, bir gecekondu daha yapıyor. Çocuklara ne bir park alanı, ne spor alanı, ne de okul alanı bırakılıyor. Bütün dünyanın malı mülkü sizin olsun çocuğunuz eğer bir cinayet işlemişse, anasını babasını, eşini dövmüşse, uyuşturucu kullanmışsa cennetin kapısı size kapanır.”
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Ankara Çocuk Meclisi'nde Yeni Dönem Hazırlıkları
  • Darbe Girişimi Sonrası Tutuklanan Kadın Vali, Serbest Bırakıldı
  • 15 Temmuz Mamak'ta anıtlaşıyor
  • Mamak Belediyesi 2017 Yılı Bütçesi Onaylandı
  • Mamak Belediyesi'nden Yapılandırma Uyarısı
  • Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.'den Elektrik Kesintisi Açıklaması
  • Yenimahalle'nin Kızları Rize'den Galip Döndü
  • Yenimahalle Belediyesi 29 Ekimi Işın Karaca ile Kutlayacak
BM'nin yeni Genel Sekreteri belli oldu.
ABD Türkmen kentini vuracak!
Füzeli saldırılara ABD'den sert tepki
Oumar Niasse isyan bayrağını çekti.
Galatasaray'ın yıldızı değerini katladı .
FETÖ ile PKK aynı masada görüntülendi
Danimarka'da Türk kulübü Albertslund'ın kapısına kilit vuruldu.
Terör Örgütü PKK'ya Büyük Operasyon