Haberleri

Anasayfa > Haberleri > 2017 yılı bütçesi 311.5 milyon TL

2017 yılı bütçesi 311.5 milyon TL

21 Ekim 2016 - 12:43:29 Son Güncelleme : 21 Ekim 2016 - 12:43:29
 
Her geçen yıl bütçesinde artışlar yaşayan, gelir ve gider dengesini başarılı bir şekilde yürüten, gerçekçi bütçelerle yatırımın önünü açan Altındağ Belediyesi, 2017 yılına ait tahmini bütçesini 311.5 milyon TL olarak belirledi. Belediye bütçesi, meclis üyelerinin tamamının oybirliği ile meclisten geçti. “Hem Ak Partili hem CHP’li meclis üyelerine içten teşekkürlerimi sunuyorum.” diyen Başkan Tiryaki, 2017 yılı bütçesinin Altındağ için hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.
 
Yeni yılın belediye bütçesi meclisten geçti
 
Başkanlığını Veysel Tiryaki’nin yaptığı belediye meclis görüşmelerinde açıklanan tahmini bütçe ile Altındağ Belediyesi’nin mali yapısının gücü bir kez daha ortaya kondu.  “Kimse Altındağ Belediyesi’nin bütçesinin sıradan bir hesabın sonucu olduğunu düşünmesin.” diyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altındağ Belediyesi’nin yakaladığı başarı ivmesinin altında, bütçenin iyi yönetilmesi olduğunu söyledi. 2003 yılında devraldıkları bütçe ile bugünkü bütçe arasında büyük fark olduğunu, bütçeyi verimli bir şekilde kullanma noktasında da önemli aşamalar kaydettiklerini ifade eden Başkan Tiryaki, Altındağ Belediyesi’nin bütçesinin yarısını reel yatırıma harcadığını, bunun Türkiye’de önemli bir başarı olduğunu aktardı.
 
“2017 yılında bütçenin %45’i reel yatırıma harcanacak.”
 
İlk günden beri Altındağ’a her yıl katlanarak yatırım yaptıklarının altını çizen Başkan Tiryaki, her yıl denk bütçe verdiklerini, borçlanmadan yılı kapattıklarını, hatta bütçe fazlası verdiklerini hatırlattı.
 
2017 yılında yatırıma 140 milyon TL para harcamayı öngördüklerini dile getiren Başkan Tiryaki, bütçenin yarısını yatırım için ayırdıklarını vurguladı.  “Bu kaynak, geçmiş yıllarda olduğu gibi 2017 yılında da Altındağlıların yaşam kalitesinin artırılması için kullanılacak” diyen Başkan Tiryaki, her yıl bir önceki yıldan daha fazla Altındağ’ın çocuklarına mutlu bir gelecek inşa etmek için çalıştıklarını belirtti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Ankara Çocuk Meclisi'nde Yeni Dönem Hazırlıkları
  • Darbe Girişimi Sonrası Tutuklanan Kadın Vali, Serbest Bırakıldı
  • 15 Temmuz Mamak'ta anıtlaşıyor
  • Mamak Belediyesi 2017 Yılı Bütçesi Onaylandı
  • Mamak Belediyesi'nden Yapılandırma Uyarısı
  • Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.'den Elektrik Kesintisi Açıklaması
  • Yenimahalle'nin Kızları Rize'den Galip Döndü
  • Yenimahalle Belediyesi 29 Ekimi Işın Karaca ile Kutlayacak
Çeyrek altın ne kadar? 13.10.2016
PKK'lı teröristler drone ile saldırı girişiminde bulundu
Kaşınırlarsa anlatırım: GATA salvoları
Riekerink: Atatürk'le mukayese edilemem
MEB'den FETÖ’den kapatılan okullarda çalışan öğretmenlerle ilgili flaş karar...
Danimarka'da Türk kulübü Albertslund'ın kapısına kilit vuruldu.
Operasyon yaklaşıyor! Fotoğraflar kanıtladı...
Singapur, Avustralya'da askeri üs kuruyor.